Opublikowano:

Chcesz odgrodzić od siebie różne strefy tej jednej przestrzeni?

W takim razie na pewno będzie Ci potrzebny parawan pokojowy. Warto zdawać sobie sprawę  z tego, że parawany nie są  z pewnością nowoczesnym „wynalazkiem”, na terenie Chin były one znane już w ósmym wieku. Służyły wówczas jako ochrona przed niezwykle dokuczliwymi przeciągami. Dziś jednak mają one znaczne więcej funkcji, a ich popularność rośnie aktualnie w tempie lawinowym. Nie powinno to nikogo dziwić, wszak to najlepszy, najprostszy i najtańszy sposób na to, by odgrodzić od siebie różne strefy jednego pomieszczenia.

Znakomite rozwiązanie!

Okazuje się, że ten patent ma cały szereg najróżniejszych zastosowań. Bardzo często stosują go na przykład rodzice w przypadku, kiedy ich pociechy zamieszkują jeden pokój .Wiadomo bowiem, że rewelacyjnie bawią się one w ciągu dnia, spędzając wspólnie czas. Wieczorową piorą przychodzi jednak moment na trochę wytchnienia i uspokojenia i na pewno przydałby się wtedy czas na odpoczynek i nieco intymności .W takim właśnie przypadku pomiędzy łóżkami dzieci rozstawiamy błyskawicznie parawan (jest on z dwóch stron zadrukowany ,więc rodzeństwo może liczyć na równie dobre wrażenia wizualne) i mamy idealne rozwiązanie. Rano można go równie szybko złożyć i z powrotem rodzeństwo będzie mogło wspólnie spędzać czas.

Parawan to także wspaniałe rozwiązanie w przypadku otwartych przestrzeni loftowych. Zapewne nikt nie powinien mieć najmniejszych nawet wątpliwości co do tego, że jego zastosowanie przyniesie mnóstwo pozytywnych skutków. kiedy na przykład będziemy pragnęli odgrodzić przestrzeń sypialnianą albo przeznaczona do pracy od wypoczynkowej, wystarczy tylko, że ten składający się z kilku paneli przenośny mebel postawimy w takim miejscu, jakie uznamy za słuszne. Oczywiście jest on mobilny, wiec zawsze istnieje opcja przestawienia go w inne miejsce.

Na szczęście ceny parawanów dekoracyjnych są bardzo przystępne, zatem każdy może pozwolić sobie na ich zakup. Ten fakt zapewne ucieszy wszystkich tych, którzy szukają nietuzinkowych rozwiązań do swoich czterech ścian.