Opublikowano:

Jaką kolorystykę warto zastosować w pokoju dziennym?

Pokój dzienny jest w przeważającej większości przypadków najważniejszym pomieszczeniem w domu czy też mieszkaniu. Nie dziwi nas to kompletnie, wszak mamy w tym przypadku do czynienia z wnętrzem, w którym wszyscy domownicy niezwykle chętnie przebywają. Tutaj również zaprasza się gości. Pamiętajmy zatem o tym, iż musi być to pomieszczenie nie tylko odpowiednio umeblowane, ale również stylowo i modnie udekorowane. Aby zatem osiągnąć przysłowiowy efekt wow, z całą pewnością powinniśmy pomyśleć o tym, jaka kolorystyka się sprawdzi? Co jest dziś modne? Co polecają specjaliści z branży aranżacji wnętrz?

Modne zestawienia kolorystyczne

Z całą pewnością idealnym duetem kolorów do przestrzeni tego typu będzie szarość i biel. To bowiem kolory niezwykle szlachetne, stylowe i bardzo modne. Sprawią one, że wnętrze nabierze wspaniałego charakteru, ponadto będzie można w nim swobodnie wypoczywać i relaksować się – jest bowiem do tego wprost stworzone.

Bardzo polecanym pomysłem do pokoju dziennego jest także zestawienie beżu i brązu. To co prawda dość klasyczny i standardowy duet kolorów, nie ulega jednak wątpliwości, że świetnie się sprawdza. Warto byłoby jednak czymś go urozmaicić i wzbogacić – na przykład dzięki ozdobom naściennym utrzymanym w kolorystyce błękitu lub też butelkowej zieleni.

Kiedy natomiast pragniemy mieć słoneczne wnętrze, jak najbardziej możemy połączyć jasną szarość (tak, ona bardzo często jest tutaj bazą) z bielą oraz intensywną żółcią bądź też fuksją. w coraz większej ilości salonów (bo przecież i tak pokoje dzienne są nazywane) tego typu zestawienie sprawdzi się wprost genialnie). Błękity wraz delikatnymi pastelowym odcieniami innych barw również okazać się mogą przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Gdy zaś chcemy mieć pokój dzienny utrzymany  w modnym bardzo ostatnio stylu glamour, zastosować powinniśmy biel z elementami intensywnego różu, nieco  czerni oraz złota. I będzie pięknie, stylowo, modnie, jesteśmy o tym w stu procentach przekonani!