Opublikowano:

Jakie dekoracje naścienne dobrać do szarej sofy?

Prosta, minimalistyczna, klasyczna szara sofa to mebel, który spotkać możemy  w bardzo dużej ilości polskich omów oraz  mieszkań. Pojawia się ona w pokoju dziennym, służąc zarówno jako dekoracja, jak i miejsce odpoczynku członków rodziny oraz gości. Gdy zatem mamy szarą sofę (a jasnym odcieniu tej barwy bądź też nieco ciemniejszym) powinniśmy zastanowić się nad tym, jakie dekoracje do niej dobrać, by całość pomieszczenia prezentowała się naprawdę zjawiskowo. Na jakie rozwiązania możemy się zdecydować, gdy chodzi o ozdoby naścienne?

Niech rządzi minimalizm!

Dobrym (i polecanym jak najbardziej przez specjalistów z branży aranżacji wnętrz) rozwiązaniem jest z całą pewnością zaaranżowanie ściany minimalistyczne, takie, by było ono kontynuacją prostej sofy. W takim wypadku idealnym wprost rozwiązaniem okażą się fototapety lub też  obrazy przedstawiające struktury naturalnych materiałów (na przykład sznurka, cegły czy też kamienia albo drewna). Można jednak pójść i nieco innym tropem, wybierając dekoracje monochromatyczne, wszak obecnie panuje na nie wielka moda.

Specjaliści z branży aranżacji wnętrz podkreślają, że w pomieszczeniach urządzonych jednolicie (lb przynajmniej dość jednolicie) bardzo przyjemnie się odpoczywa, można się w nich porządnie zrelaksować. Dlatego też jak najbardziej taki właśnie patent jest na plus.

A może kontrast?

Gdy mamy  pełną prostoty przestrzeń, która umeblowana jest jak najbardziej minimalistycznie, możemy także jak najbardziej spróbować ja nieco przełamać. To drugie rozwiązanie – ale również bardzo polecane przez tych, którzy zajmują się aranżacją wnętrz na co dzień. Na przykład jeśli nasz pokój dzienny jest urządzony na szaro i biało, dodatek naścienny w kolorze fuksji albo też miętowym na pewno doda mu wiele energii i będzie ciekawym przełamaniem panującej konwencji. Jak najbardziej warto i na taki patent postawić!

A Ty, jak zdecydujesz się ozdobić swój pokój dzienny w szarą sofą  w centralnej części? Wybierzesz prostotę i minimalizm czy może lepszym rozwiązaniem będzie według Ciebie przełamanie konwencji?