Opublikowano:

Nowoczesność czy retro? Na co postawić we wnętrzach?

Z całą pewnością ostatnimi czasy Polacy podążają w przypadku swoich domów i mieszkań w dwóch kierunkach aranżacyjnych. Jedni bowiem wprost uwielbiają wszystko to, co nowoczesne, innowacyjne, minimalistyczne oraz monochromatyczne, inni natomiast bardzo wyraźnie skłaniają się w swoich czterech ścianach ku stylistyce retro. jak widać każdy ma swój własny sposób to, by zapanowało w jego wnętrach prawdziwe piękno. Zastanówmy się jednak, jakie zalety niesie z sobą każde z tych rozwiązań i czym się tak naprawdę charakteryzuje.

Nowoczesność jest na topie!

Nie da się ukryć, że w  obszernych, nowoczesnych wnętrzach znakomicie się wypoczywa, można się w nich z powodzeniem zrelaksować, by nabrać sił po dniu pełnym pracy. Nie zapominajmy również o tym, iż  w tym przypadku wykorzystuje się raczej naturalne barwy typu szarość, biel, beż czy brąz). One dodatkowo potęgują ten efekt. Tego typu przestrzenie słyną także z tego, że chętnie się je aranżuje między innymi we wnętrzach typu loftowego. Minimalizm jest na topie – nie mamy zatem do czynienia z dużą ilością kwiatków, bibelotów czy drobnych przedmiotów. Tutaj panuje raczej daleko idąca prostota.

A może retro?

Miłośnicy klimatów retro i vintage podkreślają jednak to, że w tym przypadku mamy do czynienia z bardzo dużą dawną przytulności. Nietrudno jest wykrzesać rodzin atmosferę, kiedy używa się przedmiotów oraz bibelotów z epoki – co do tego nie mamy najmniejszych nawet wątpliwości. Charakterystyczne kolory także sprawiają, że pomieszczenie niejako zaprasza wszystkich do tego, by w nim przebywać. Umiłowanie stylu vintage i retro jest bardzo charakterystycznym dla tych osób, które niekoniecznie przepadają za nowoczesnością.

Oczywiście każdy powinien wybrać dla siebie dokładnie takie rozwiązanie, które mu odpowiada, które jest bliższe jego sercu, dzięki któremu będą mogli w urządzonych przez siebie przestrzeniach odpoczywać, relaksować się i czuć się znakomicie. W tym przypadku decyzja jest uniwersalną sprawą każdego. A Ty co wybierzesz: nowoczesność czy też klimaty retro?